Geçen hafta bitirdiğimiz 10 aylık maceranın sonrasında hepimizde bir nostalji havası oldu. Yeni dünyayı ve karakterleri yaratırken bile içlerimizde bir burukluk… Eski karakterler ve anıları tabii ki bizde daimi olacak ama belki bu hikayeyi yazıya dökmek onları daha canlı tutar. İşte bu yüzden kendi kendimize Whatsapp grubunda anıları yâd etmektense burada düzenli bir günlük tutmak ve ilgilenen olursa diye FRP severler ile paylaşmak istedim.

Hikaye Lumina evreninde geçiyor. Ev yapımı bir evren olsa da Forgotten Realms tabanlı ve Critical Role izleyen varsa bileceği Exandria evreninden esinlenilmiş bir yer. Oyuncularımdan ikisi de benim gibi CR fanı olduğundan tercih ettik bunu. Biz maalesef okuyucuların çoğundan da yaşça büyük adamlarız, yaş yelpazesi 29-45 arasında. Buna rağmen yapılan esprileri yazarken tüm bu yaş olayı gerçekçiliğini yitirecek. Neyse bunu söylüyorum çünkü bazen işlediğimiz temalar alışılmışın dışında olabiliyor. Ayıptır söylemesi oyuncularını vergi dairesine götürüp buldukları hazinelerin meşrulaşması için vergilendiren tek DM olabilirim, gururluyum.

Vergi önemli, o parayı haydutlukla kazanmadığını nereden bilelim!

Hikayemizi bir başrahip ve paladin olan Hadron’un gözünden anlatacağım, muhtemelen kendisi gruba ihanet etmemiş tek OOK (oyuncu olmayan karakter, bildiğin NPC işte). Ayrıca evet, milleti çarpabilen bir paladine Hadron ismini verdim; işte espriler bu seviyede baştan uyarayım. İlk yazımda evren bilgisi, kıtanın genel ve yakın tarihi gibi temel bilgileri anlatırım. İkincide oyuncu karakterler tanıtılır ancak üçüncüde hikayeye girebiliriz. Eğer çok kilit noktalar ve önemli replikler dönmediyse diyaloglar yazıda olmaz. Hem 1 sene geçmiş ben nasıl hatırlayayım onları, daha buzlukta dondurma kaldı mı onu hatırlayamıyorum (gidip bakardım ama hayal kırıklığı ile dönme riski çok korkutuyor, sanırım 40 dereceyi geçince ben yavaştan aklımı kaybediyorum).

Şu anda turizmin yüksek sezonu olduğu için hem iş hem hayat yoğunluğum bu tip hobi projelere ayırabileceğim vakti sınırlıyor ama merak etmeyin, sizin için olmasa bile kendimiz için yapacağım bir şeydi bu. Asla vazgeçmem. En yakın zamanda Lumina hakkında bilgilerle burada olacağım.